جزیره هنگام

جزیره هنگام | یکی از جزایر کوچک و دیدنی در قشم

اطلاعتی که شما در این نوشته کسب میکنید :

جزیره هنگام در واقع یکی از جزایر کوچک و دیدنی در قشم است. این جزیره دیدنی با زیبایی‌های خود، همه را متحیر می‌کند. شما در جزیره هنگام قشم می‌توانید از حیات‌ وحش، دلفین‌ ها، بازارهای سنتی، سواحل پر از آرامش، دریای بی‌کران و زیبا، نخلستان چشم‌نواز و کوه‌های آهکی بازدید کنید. در این جزیره دیگر خبری از خودرو، هیاهوی شهری و آلودگی هوا نیست. شما سفر خود را در این جزیره بایستی از قایق‌ های خلیج‌ فارس آغاز نمایید. این جزیره وسعتی برابر با ۵۰ متر مربع دارد. برای اقامت در جزیره هنگام بایستی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استفاده نمایید.

جزیره هنگام

جزیره هنگام قشم کجاست؟

جزیره هنگام یکی دیگر از مقاصد گردشگری جذاب و دیدنی در نزدیکی جنوب قشم  و در استان هرمزگان است. این جزیره وسعتی برابر با ۵۰ متر مربع دارد. جزیره هنگام در واقع جزئی از دهستان‌های قشم محسوب می‌شود. در جزیره هنگام قشم دیگر خبری از خودروهای سواری و باری، هیاهوی شهری، کارخانه و آلودگی هوایی نیست. در این جزیره می‌توانید برای مدت زمانی به استراحت و کسب آرامش بپردازید. البته در کنار این سادگی‌ها، جاهای دیدنی و جالب فراوانی دارد که سفر را برای شما لذت‌بخش می‌سازد. اگر از بالا به این جزیره بنگرید، یک جزیره با شکل مخروطی ناقص خواهید دید. این جزیره که در دو کیلومتری جنوب قشم قرار گرفته، سالانه میزبان گردشگران بسیاری بوده است.

فاصله جزیره هنگام تا قشم یا بندرعباس چقدر است؟

جزیره زیبای هنگام در نزدیکی قشم قرار گرفته است؛ از این رو شمامی‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. شما می‌توانید سفر خود را از قشم آغاز کرده و ادامه سفر خود را در جزیره هنگام بگذرانید. شما از قشم در عرض ۴۵ دقیقه می‌توانید به جزیره زیبای هنگام برسید. در واقع فاصله قشم تا جزیره هنگام به طور حدودی برابر با ۲۹ مایل دریایی است. اگر از بندرعباس قصد سفر به جزیره هنگام را داشتید، فاصله بندرعباس تا این جزیره برابر با ۴۹ مایل دریایی است. در واقع شما بایستی از بندرعباس حدود ۲۰ دقیقه بیشتر از مسافت قشم تا جزیره هنگام را طی نمایید.

جاهای دیدنی جزیره هنگام قشم

جزیره هنگام، جاهای دیدنی بسیاری را در درون خود جای داده است؛ از این رو می‌توانید با بازدید از این جاذبه‌های دیدنی، سفری جالب و هیجان‌انگیز داشته باشید. در این جزیره ۵ ساحل قرار داشته که هر کدام زیبایی به خصوصی را به همراه دارد. از جاذبه‌های دیدنی این جزیره می‌توان به حیات وحش، پارک کروکدیل نوپک، سنگ مادر و دختر، بازارهای سنتی و… اشاره کرد. توضیحات تکمیلی به شرح زیر است:

ساحل درخشان هنگام

در جزیره هنگام ساحلی وجود دارد که اگر نیمه شب به کنار این ساحل بروید با نورهایی آبی رنگ دیدار خواهید کرد. این ساحل به دلیل داشتن نورهای زیبای آبی به ساحل درخشان هنگام، معروف شده است. در واقع این جادوی جالب، هنر پلانکتون‌های روی شن‌های این ساحل است. فیتوپلانکتون‌ها با ایجاد نور آبی در اطراف ساحل، باعث روشنایی آن همچون روشنایی ستاره‌ها در آسمان شب می‌شوند. در واقع این پلانکتون‌ها در هنگام تحریک شدن به رنگ آبی نمایان شده و طبیعت زیبایی را به ساحل درخشان می‌بخشند. البته با گذشت زمان و طی رفت و آمدهای بسیار گردشگران به این منطقه دیگر این رویداد زیبا، کمتر اتفاق افتاد.

ساحل اصلی جزیره هنگام

در ساحل اصلی این جزیره شما می‌توانید اصالت و فرهنگ مردم جزیره هنگام را مشاهده کنید. در این ساحل شما ماهیگیران فراوانی ار در حال انجام ماهیگیری خواهید دید. در این میان مردم این جزیره با لباس‌های محلی خود در ساحل به رفت و آمد می‌پردازند. زمانی که از قشم به این جزیره سفر می‌کنید، ابتدای سفر شما از این ساحل اصلی آغاز خواهد شد.

ساحل زیبای کله خماسی

ساحل کله خماسی از دیگر سواحل جالب و دیدنی جزیره هنگام است. قطعا در کلیپ‌های اینستگرامی، پرش از بلندی‌های صخره به داخل آب دریا را مشاهده کرده‌اید. در واقع این تفریح هیجان‌انگیز در این ساحل مقدور است. در ساحل کله خماسی، صخره‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید به انجام پرش و شیرجه زدن از بلندی، بپردازید. البته انجام دادن این تفریح بسیار ریسک‌پذیر بوده و دل و جرئت زیادی را می‌طلبد.

ساحل زیبا و بکر خنیزی

ساحل زیبای خنیزی یکی دیگر از جاهای دیدنی در جزیره هنگام است. در این ساحل می‌توانید مدت زمان طولانی به استراحت، گوش دادن به موسیقی دریا، تماشای دلبری امواج دریا و… بپردازید. این ساحل در شرق جزیره هنگام قرار گرفته است. یکی از تفریحات جالب در ساحل خنیزی، تماشای درون آب و آبزیان داخل آن است. برای انجام این تفریح جالب بایستی از عینگ مخصوص شنا استفاده کنید و به تماشای درون آب بپردازید. در داخل این دریا انواع ماهی و موجودات مختلفی وجود دارد.

ساحل پرطرفدار نقره‌ای

ساحل نقره‌ای در جزیره هنگام محبوبیت زیادی را در بین گردشگران دارد. این جزیره دارای شن و ماسه‌هایی به رنگ نقره‌ای بسیار زیبا است. قدم زدن در داخل ماسه‌های اکلیلی رنگ مشکی و نقره‌ای، می‌تواند برای همه جذاب باشد. در این میان موسیقی موج‌ها و دلبری موج بر روی آب دریا، رویایی بودن این ساحل را تکمیل می‌نماید.

پارک کروکدیل نوپک

پارک کروکدیل نوپک اولین پارک پرورش کروکدیل در خاورمیانه است. شما در این پارک می‌توانید انواع کروکدیل و تخم‌های آنها را مشاهده کنید. در واقع این پارک یکی از عجیب‌ترین و در عین حال جالب‌ترین جاذبه دیدنی جزیره هنگام است. البته به غیر از کروکدیل‌ها، حیوانات دیگری در این پارک وجود دارند. شما در پارک کروکدیل نوپک، می‌توانید برخی از خزندگان و پرندگان را مشاهده نمایید.

سواحل آکواریومی

در ساحل آکواریومی جزیره هنگام، می‌توانید انواع موجودات زنده دریایی و یا لاشه آنها را تماشا کنید. بازدید از این ساحل همانند قدم نهادن در درون کارتون دریایی است. در این ساحل شما می‌توانید انواع توتیا، آبزیانی زیبا، عروس دریایی، دلفین، انواع ماهی، صدها نوع صدف و لاکپشت پوزه عقابی را در درون دریا و یا اطراف ساحل مشاهده کنید.

بازدید از حیات‌وحش

بازدید از حیات‌وحش می‌تواند برای همه جالب باشد. در جزیره هنگام، حیات وحشی وجود دارد که می‌توانید در آنجا به تماشای انواع گونه‌های حیوانات بپردازید. در حیات‌وحش شما می‌توانید انواع پرندگان همچون هدهد، اگرت خاکستری، تلیله نوک پهن، گیلانشاه بزرگ، خرچنگ‌خور و صدف‌خور را مشاهده کنید. در آنجا انواع جیبرها را نیز می‌توانید تماشا کنید. جیبرها در واقع نوعی از گاوسانان هستند که شباهت ظاهری بسیاری به آهوهای گواتردار دارند.

تماشای دلفین‌های بازیگوش

در هنگام سفر به جزیره هنگام قشم، از تماشای دلفین‌های بازیگوش غافل نشوید. در این جزیره شرکتی با برنامه‌ریزی مختص تماشای دلفین وجود ندارد و هیچ موسسه‌ای در این زمینه فعالیت نمی‌کند. در اطراف ساحل مردمان محلی این جزیره، قایق‌های موتوری دارند که شما را سوار قایق کرده و در میان دریا می‌گردانند. برای بازدید دلفین‌ها بایستی سوار قایقی شوید و دلفین‌های بازیگوش را در میان دریا مشاهده کنید. این سفر آبی می‌تواند برای مدت کوتاهی بسیار جالب و هیجان‌انگیز باشد.

لازم به ذکر است که دلفین‌ها در مدت زمان معینی به این دریا می‌آیند که برای بازدید از آنها بایستی در فصل مشخصی و ساعات خاصی از صبح یا شب به دریا بروید. بهترین زمان برای تماشای بازیگوشی دلفین‌ها، اوایل آبان و اواخر آذر در صبحی زود است.

تماشای سنگ مادر و دختر

در واقع سنگ مادر رو دختر به دلیل داشتن افسانه و داستانی تامل‌بر‌انگیز مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. بسیاری از افراد بر این عقیده باور دارند که در زمان گذشته، کاروانی به قصد غارت وارد این جزیره می‌شود. مادر و دختری بی‌پناه برای رهایی از دست این دزدان به خدا پناه می‌آورند و خدا نیز برای حفاظت از آنها، مادر و دختر را تبدیل به سنگی می‌کند تا از شر غارت‌گران در امان بمانند. البته این داستان، تنها افسانه برای سنگ مادر و دختر نیست. سنگ مادر و دختر به شکل انسان است و تماشای آن می‌تواند بسیار جالب باشد.

در جزیره هنگام قشم، مکانی برای انجام خرید وجود دارد؟

در این جزیره زیبا مراکز خرید مجلل برای انجام خرید وجود ندارد. در کنار سواحل بازارهای محلی و سنتی وجود دارند که شما می‌توانید از آنها سوغاتی محبوبی همچون انواع صنایع دستی، زیرلیوانی، اشیاء تزئینی، انواع صدف و زیورآلات را خریداری نمایید. رنگ و بوی این بازار هیچ شباهتی به بازارهای دیگر ندارد. در بازار محلی جزیره هنگام، می‌توانید بوی ماهی و بوی ادویه‌های محلی را حس کنید. در این بازارها انواع ماهی‌ها به فروش می‌رسند.

در جزیره هنگام قشم، هتلی برای اقامت وجود دارد؟

در جزیره هنگام هتل مجللی برای اقامت وجود ندارد. همانطور که گفته شد این جزیره بسیار ساده و به دور از هیاهوی شهری است؛ از این رو ساختمان و هتل مجللی در درون آن مشاهده نمی‌کنید. اگر قصد اقامت در این جزیره را دارید، بایستی به اقامتگاه‌های بوم‌گردی در جزیره مراجعه کنید. این اقامت‌گاه‌ها در تعداد انگشت شماری در جزیره قرار دارند. در این مکان‌ها می‌توانید با سبک زندگی سنتی آشنا شوید. اکثر اقامتگاه‌ها دارای امکاناتی قبیل امکان سفارش غذاهای دریایی و محلی، چشم‌انداز رو به دریا، اجاره وسایل نقلیه سه چرخه، آشپزخانه، کولرگازی و… هستند. از انواع اقامت‌گاه بوم‌گردی در جزیره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقامت‌گاه مروارید
  • اقامت‌گاه گاروم زنگی
  • اقامت‌گاه بادگیر سفید
  • اقامت‌گاه کارادنیز هنگام
  • اقامت‌گاه دلفین

سخن پایانی

جزیره هنگام در نزدیکی جنوب شرقی قشم قرار گرفته است. این جزیره جاذبه‌های دیدنی و جالب فراوانی را در درون خود جای داده که از بین آنها می‌توان به ساحل نقره‌ای، سواحل آکواریومی، پارک کروکدیل نوپ، حیات وحش، بازارهای سنتی و سنگ مادر و دختر اشاره کرد. در این جزیره می‌توانید به تماشای دلفین‌های بازیگوش در میان آب دریا بپردازید. برای اقامت در این جزیره بایستی از اقامتگاه‌های بومی استفاده کنید. در صورت تمایل، نظر خود را در مورد جزیره هنگام قشم، با ما به اشتراک بگذارید.

جزیره هنگام

Telegram
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاهتان را بنویسید