مارینا کیش

مارینا کیش | مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی

اطلاعاتی که شما در این نوشته کسب میکنید :

جزیره کیش جزیره‌ ای است که علاوه بر دیدنی‌های تاریخی که دارد، مجموعه‌های گردشگری و تفریحی فراوانی را در خود جای داده است. مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش، یکی از آن‌ها است. تنها مارینای واقع شده در کشور، در جزیره کیش قرار دارد که در سال ۱۳۹۲، احداث گردیده است. مارینای کیش از مجهزترین و کامل‌ترین مجموعه‌های کیش بوده که همه نوع امکاناتی از مراکز نگهداری، تعمیر و فروش شناور تا انواع تفریحات و آموزش آن‌ها را در خود جای داده است. مدرن‌ترین و باکیفیت‌ترین تفریحات آبی، مراکز خرید و فروشگاهی و….. را می‌توانید در مجموعه گردشگری مارینای کیش پیدا کنید.

مارینا کیش

مارینا یعنی چه ؟

قبل از هر چیز خوب است بدانید مارینا به چه معنا است و چرا این مجموعه به این نام شهرت دارد. مارینا به نوعی حوضچه گفته می‌شود که در آن انواع کشتی و شناور لنگر می‌گیرند و توقف می‌کنند. البته مارینا با بندر تفاوت‌هایی نیز دارند. در بندر انواع کشتی و شناور باری لنگر می‌گیرند و برای بار زدن، توقف می‌کنند. در حالی که مارینا‌ مکان لنگر گرفتن و توقف کشتی‌های لوکس است. مارینای کیش، تنها مارینای کشور ایران است که انواع کشتی‌های و شناورهای لوکس را در محوطه خود جای داده است. از نکات مثبتی که مارینا دارد این است که می‌توانید از شناورهای موجود در مارینا دیدن کرده و در صورت تمایل  شناورهای لوکس و جذاب را خریداری کنید.

تاریخچه مجموعه ورزشی و گردشگری مارینا

مارینا از بهترین و کامل‌ترین مجموعه‌های تفریحی و گردشگری بوده که در کیش واقع شده است. از امتیازات این مجموعه این است که علاوه بر مراکز تفریحی و فروشگاه و مراکز خرید، مراکز آموزشی نیز دارد که گردشگران می‌توانند در صورت تمایل به این مراکز رجوع کرده و آموزش ببینند. این مجموعه با مساحت حدود ۱۰ هکتار،  دارای لوکس‌ترین امکانات تفریحی مانند هتل است که هرچند روز که بخواهید می‌توانید در آن اقامت داشته باشید.

این مجموعه با حدود ۲۸۰ مکان پارک شناورهای لوکس مارینا، در سال ۱۳۹۲ با همکاری و شراکت دو شرکت بهمبر و مکین دریا ساخته شده است. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، از مهم‌ترین امتیازات این مجموعه، وجود یکی از مجهزترین مجموعه‌های ورزشی کشور، در کنار مراکز نگهداری و فروش شناور است.

امکانات مجموعه گردشگری ورزشی مارینا

اصلی‌ترین امکانات این مجموعه، تفریحات دریایی مارینا است. مارینا با داشتن مدرن‌ترین و مجهزترین تفریحات و امکانات، به ویژه امکانات تفریحی دریایی، لذت‌بخش‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین ساعات را برای شما رقم می‌زند. از امکانات جذاب و پرطرفدار مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکانات مخصوص شناورهای مارینا؛ مانند تعمیرگاه، تمیزکردن شناور و خزه زدایی، مکان نگهداری و فروشگاه‌های شناور
 • رستوران‌هایی با بیشترین تنوع و با کیفیت‌ترین غذاها
 • کافی شاپ‌های لوکس و مدرن بسیار با ارائه خدمات با کیفیت و منحصر‌به‌فرد
 • کلوپ ورزشی مجموعه گردشگری دریایی مارینا کیش
 • پارک بادی
 • مدرسه بادبانی
 • یات کلاب
 • لانژ ساحلی
 • خدمات عکاسی مارینا
 • فروشگاه لوازم ورزشی

کلوپ ورزشی مارینا

از بزرگ‌ترین امکانات و تفریحات این مجموعه، کلوپ ورزشی است که انواع و اقسام ورزش‌ها را به همراه بخش‌های آموزشی در خود دارد. می‌توان گفت دلیل اصلی احداث کلوپ ورزشی و تفریحات دریایی مارینا، وجود خلیج  فارس و دریا عمان است. کلوپ ورزشی مارینا، شامل مهیج‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین تفریحات مانند:

 • پدال بورد
 • پاراسل
 • بادبانی
 • ویندسرف
 • شاتل
 • گشت دریایی
 • بنانا
 • کایاک
 • خدمات غواصی (در این بخش گردشگران این امکان را دارند تا دقایقی در آب‌های خلیج فارس با همراهی غواصان حرفه‌ای مجموعه، لذت غواصی را تجربه کنند.)

پارک بادی مارینا

از جذاب‌ترین بخش‌هایی که مجموعه مارینا دارد، پارک بادی است که نظر همه گردشگران را به خود جلب می‌کند. این پارک آبی ویژه بر روی آب احداث شده و از مهیج‌ترین سرگرمی‌های و تفریحات برای بزرگسالان و کودکان است.

یات کلاب

یات کلاب مجموعه مارینا، شامل قسمت‌های مخصوص خرید و فروش شناورهای لوکس موجود در مارینا است. این مجموعه شامل قسمتی است که خریداران شناورها می‌توانند شناورهای خریداری شده‌ خود را در آن قرار دهند. یات کلاب شامل خدمات شستشو شناورهای لوکس با آب شیرین است.

خدمات عکاسی مارینا

چه چیزی بهتر از ثبت خاطرات به یاد ماندنی، در یکی از بهترین مجموعه‌های گردشگری کشور است؟ مجموعه گردشگری و ورزشی مارینا با برخوردار بودن از امکانات عکاسی، هنگام تفریح گردشگران در بخش تفریحات آبی و دریایی خاطرات جذاب و دلنشین آنان را برایشان ثبت می‌کند. این خود امتیازی برای مجموعه مارینا است؛ چراکه عکاسی هنگام تفریحات آبی سخت بوده و گاهاً ریسک دارد. خدمات عکاسی با استفاده از تجهیزات مخصوص و مدرن، از گردشگران به هنگام تفریح از آسمان‌ها تا اعماق دریا عکاسی می‌کند.

لانژ ساحلی مارینا

تنها لانژ فعال در جزیره کیش لانژ ساحلی مارینا است. خدمات متنوعی شامل انواع رستوران‌های باکیفیت و متنوع، کافی شاپ‌های مدرن و انواع فودکورت‌ها است.

 • غرفه Green Marine

 یکی از خدمات این مجموعه است که مربوط به رستوران‌های مارینا می‌شود. منو رستوران‌ها، شامل متنوع‌ترین غذاهای ایرانی و فرنگی و گیاهی است. همچنین از محبوب‌ترین خوراک و غذاهای رستوران‌های مارینا که انواع غذاهای دریایی است، در منو وجود دارد.

 • غرفه Blue Marine

 این غرفه تمامی کافی شاپ‌های مجموعه را در بر دارد. کافی‌شاپ های لانژ ساحلی مارینا، شامل دلچسب‌ترین نوشیدنی‌های گرم و سرد است.

 • غرفه Red Marine

 این غرفه نیز شامل انواع فست فودهای مجموعه است.

دوره‌های آموزشی در مجموعه مارینا

از امتیازات ویژه و منحصر‌به‌فرد مارینا، برگزاری انواع دورههای آموزشی ورزشی است. دوره‌هایی مانند آموزش بادبانی، در دو قسمت مبتدی و پیشرفته، از جمله دوره‌های آموزشی است. ویندسرف، پدال بورد و اسکی از دیگر آموزش‌های این مجموعه گردشگری ورزشی است.

مارینا کیش

دسترسی

از نظر دسترسی به این مجموعه، حالت‌ها و شرایط مختلفی وجود دارد. اگر ساکن جزیره کیش هستید، با موقعیت خوب و دسترسی آسنی که مارینا دارد، می‌توانید در کمتر از ۳۰ دقیقه خود را به آن برسانید. در صورتی که از گردشگر هستید و ساکن جزیره نیستید، به راحتی از طریق انواع وسایل حمل و نقل، مانند هواپیما، کشتی و یا خودرو شخصی خود را به جزیره برسانید و بعد به مارینا بروید.

سخن پایانی

مارینا کیش اولین و تنها مارینای ایران است. مجموعه گردشگری و ورزشی دریایی مارینا کیش که مارینا بخشی از آن است، شامل انواع تفریحات دریایی، خدمات رفاهی و خدمات گردشگری خاص و منحصر‌به‌فردی است که مشابه آن را در کمتر مجموعه تفریحی می‌بینید. این مجموعه با همکاری دو شرکت بهمبر و مکین دریا، در سال ۱۳۹۲ در ۱۰هکتار وسعت احداث گردیده است. حوضه اصلی فعالیت این مجموعه، در قسمت خرید، فروش، تعمیر و نگهداری شناورهای لوکس و خاص است؛ اما در کنار این ویژگی انواع امکانات خاص و مهیجی و سرگرم‌کننده مانند کلوچ ورزشی، یات کلاب، لانژ ساحلی، خدمات رفاهی مانند رستوران، کافی شاپ و فودکورت، دوره‌های آموزشی ورزش‌های دریایی پدال بورد، ویندسرف و اسکی است.

Telegram
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاهتان را بنویسید